Ірина Капраль

Практикуючий психолог


Тема: Любов до себе як невід’ємна складова щастя й успіху

Тези доповіді: 

Не раз нам доводиться чути фразу: «Люди люблять тих, хто любить себе» І в контексті цього, природньо задаватись питанням, а що ж це  означає  «Любити себе?».

На жаль, про це не розказують, а тим паче цьому не вчать в школі чи  в університеті.  І, на жаль, як показує досвід, мало кому щастить зростати з батьками, методи виховання яких ґрунтуються власне на любові до себе, а не навпаки – ущербному переконанні істинності «жити заради дітей». Проте, на велике щастя, любити себе це уміння. Уміння, якому можна, а точніше правильніше буде сказати-потрібно навчатися.

Якщо розглядати любов до себе власне в такій площині умінь, то варто зазначити, що це заснована на знаннях і навичках готовність людини успішно виконувати певну діяльність. Іншими словами, щоб отримати автоматизовану, несвідому бажану дію (тобто навичку),  спершу потрібно звернутися до такого раціонального компоненту як знання. Знання про себе. А що я знаю про себе окрім віку, статі, національності, освіти, кольору очей, довжини ніг, розміру грудей,  ваги та актуальної кількості лайків під останнім постом в інстаграміJ? Скільки разів на день, я звертаюсь до свого внутрішнього голосу? Скільки разів на день я задаюсь питанням про те, що робить мене щаслививою, а що нещасною саме в ЦЮ МИТЬ і чому? Скільки разів на день я  схильна діяти не як правильно, а як хочеться МЕНІ? Скільки разів на день я роблю те, що люблю і не роблю те, що не люблю? Скільки разів на день я дію конгруентно?

Без сумніву, що дане поняття любові до себе дуже переплітається з високою самооцінкою, самобутністю, самодостатністю, харизмою й гармонією, але це також і  про нашу  здатністю як приймати, так і віддавати оцю любов. Пізнавайте і досліджуйте себе. Нороджуйте любов  до себе в малих речах і  плекаєте у великих.

Закон життя дуже простий: Хочеш бути щасливою?- будь нею. Хочеш бути любимою- будь нею! Пам*ятай, що добре з тобою тільки тоді, коли добре ТОБІ!


Про лектора:

За освітою психолог.

Працювала у школі практуючим психологом та вчителем психології. Кар’рний шлях продовжила в IT компанія, де була офіс-менеджером, івент-менеджером, помічником HR-а))

Активний соціальний та громацький діяч. Салезіанський аніматор (Волонтер)

Хобі: фотографія.

back to top